Проєкт "Мистецтво поруч"

Основна мета проєкту – наблизити високе мистецтво до пересічних киян через засідання любительських об’єднань під керівництвом мистецтвознавців, організацію виставок художніх полотен.

У рамках проєкту проводиться:

  • Засідання Клубу шанувальників музики «Душу музикою омий». Відбувається презентація маловідомих зразків музичного мистецтва (керівник Грибов Р.Є.) – щомісяця;
  • Театральний відеолекторій «Світова оперна сцена» (керівник – викладач Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого Курілов Д.В.). Кожна зустріч передбачає знайомство із сучасною світовою оперною режисурою, виконавцями і диригентами, відеоперегляд вистав і коментар до побаченого – двічі на місяць;

Проєкт "Академія красного письменства"

У рамках проєкту "Академії красного письменства" український історик, прозаїк і поет, художник і педагог Анатолій Васильович Горовий проводить щотижневі  лекції по розвитку літературних здібностей у дітей та юнацтва. Навчання літературному процесу передбачає не лише засвоєння нових знань, а також їх критичний аналіз. 

Заняття проводяться у бібліотеці кожного четверга о 16:00 (на безоплатній основі). 


Програма розвитку Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва на 2017-2021 роки

У "Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року "Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України" зазначено, що «сталий розвиток демократичного громадянського суспільства, дотримання прав і свобод людини, примноження людського, соціального, інтелектуального, технологічного, природного та фінансового капіталу держави, реалізація державної політики неможливі без сучасних бібліотек».

Проєкт «Бібліотерапія: твоя книга щастя»

Мета проєкту – за допомогою книги і читання сприяти  подоланню важких "душевних" моментів:  нудьги, депресії, ностальгії, відчаю і т.п.

Науково підтверджено, що читання – потужна оздоровча процедура і в провідних клініках ввели новий метод лікування – бібліотерапію. У 2013-му році МОЗ Великобританії затвердило програму, за якою лікар може призначити пацієнтові в якості лікування... книжку. У список рекомендованої літератури входять 30 книжок з психології. Для кожної конкретної психологічної проблеми – своя книжка, яку можна взяти в британських бібліотеках.

Потрібна книжка, прочитана в потрібний час, - найкращі ліки. І кращий рецепт поліпшення важкого морального стану. І розуміння того, що ти не один у світі зі своїми проблемами. Бо книжка – це зброшурована людина, з якою ти розмовляєш. Вона містить почуття і думки, жарти і емоції, сумніви і роздуми.


Оцифрований малюнок

Дорогі користувачі і гості бібліотеки!

 

Досі зберігаєте стосами у шафі найцінніші для вас шедеври — малюнки дітей або онуків?

Бібліотека пропонує вам звільнити полиці для інших речей, здійснивши оцифровку та збереження дитячих малюнків на електронному носії (CD, flash-card). У такому форматі ви легко зможете презентувати дорогі для вас роботи на сімейному святі з нагоди повноліття дитини або онука, а також на його весіллі.
Не зволікайте — приходьте до Публічної бібліотеки імені Лесі Українки (м. Київ), де вам люб'язно нададуть цю послугу.

 

вул.Тургенєвська, 83-85
Інтернет-центр
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(044) 486-03-13


Проєкт «Зведений електронний каталог до фондів публічних бібліотек для дорослих міста Києва»

Формування електронного каталогу документів, що знаходяться у фондах 90 бібліотек для дорослих міста Києва.

(Ведеться з 1992 року. Програмне забезпечення - АІБС "ALEPH")


Проєкт «Бізнес-старт»

Проєкт передбачає створення на базі бібліотеки інформаційного центру з питань малого та середнього бізнесу.

На етапі розвитку бізнесу перед підприємцями гостро постає проблема систематичного інформаційного, консультаційного, освітнього супроводу бізнесу і процесів, пов’язаних з його діяльністю.


Проєкт «Електронна взаємодія громадян і держави» 2020-2021 рр.

Соціальний проєкт «Електронна взаємодія громадян і держави» адресовано людям, які не мають навичок пошуку інформації в мережі Інтернет, а також громадянам, які прагнуть навчитися користуватися суспільно значущою та державною інформацією, розміщеною на Інтернет-ресурсах.


Проєкт «Краєзнавчі читання»

Мета і завдання:

- виявлення нових краєзнавчих досліджень;

- стимулювання дослідницької, соціальної та творчої активності краєзнавців;

- популяризація краєзнавчих матеріалів, доведення їх до користувачів:


Проєкт "Бібліотека+театр"

Проєкт передбачає проведення спільної творчої, організаційної діяльності, що спрямована на наближення літератури в театральному форматі до користувачів, популяризацію театрального мистецтва, розвиток глядацької і читацької культури, підтвердження статусу бібліотеки як привабливого «третього місця».


Проєкт «Служба "Віртуальна довідка"»

Основна мета бібліотечного довідкового сервісу - виконання разових запитів віддалених користувачів, що пов’язані з пошуком бібліографічної, фактографічної та повнотекстової інформації,  надання через мережу Інтернет додаткової можливості отримання безоплатної  дистанційної послуги усім без винятку категоріям користувачів.


Проєкт «Бібліотека і милосердя»

Мета проєкту: усіма бібліотечними засобами та ресурсами сприяти незахищеним громадянам, переселенцям, учасникам АТО, маломобільним групам користувачів у вирішенні їх соціально-побутових проблем, допомагати в подоланні соціальної ізольованості, здійснювати інформаційну та консультативну підтримку.


Програма патріотичного виховання «Україна починається з нас» на 2016-2020 рр.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №334/2015 "Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного  виховання дітей та молоді"