Читальний зал

вул. Тургенєвська, 83-85,
тел.: (044) 486-03-75

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Завідувач відділу – Вінтерле Оксана Анатоліївна

Читальний зал – великий структурний підрозділ бібліотеки, що має у своєму фонді понад 30 тисяч примірників книг і періодичних видань. Тут можна знайти навчальну і розважальну літературу, наукові монографії, мистецькі альбоми, художні твори класиків і сучасних українських та зарубіжних письменників. До послуг користувачів – робочі місця за комп’ютерами з виходом в Інтернет, вільна зона Wi-Fi. Відвідувачі читального залу користуються послугами «міжбібліотечного абонемента», що дає змогу читати книги замовлені  з інших бібліотек міста. За необхідності можна зробити ксерокопії або відсканувати потрібні матеріали. Приймаються замовлення на завантаження текстів до електронних читанок, які потім видаються для користування в залі.
Велике зацікавлення у користувачів, особливо науковців, письменників, музикантів, студентів викликають унікальні книжкові колекції, що зберігаються у відділі.
Бібліотека української діаспори – це  видання, що вийшли друком в Австралії, США, Канаді у 30-х –70-х роках минулого століття. У цей час завдяки патріотичній позиції зарубіжних українців побачили світ твори В.Барки, В.Стуса, І.Багряного та інших мужніх письменників, яких не змогла скорити радянська система.
Книжкова колекція вченого, дипломата, музиканта Віктора Китастого – це майже тисяча книг українською та англійською мовами, серед яких художні твори, записи народних пісень, словники, історична література, збірники нот музичних композицій для виконання на бандурі і творів для хорового співу.
З метою популяризації книг, читання у відділі експонуються тематичні виставки, проводяться літературні вечори, зустрічі з відомими людьми.
Запрошуємо до праці й відпочинку у зручному, затишному середовищі сучасної читальні.