Творчість Світлани Михно: віртуальна виставка

Світлана Михно – художник-графік, учениця славнозвісного Василя Чебаника.

Але чи художник як графік?

Чи вже давно оригінальний маляр, що має своє мистецьке відчуття, характер, свою індивідуальну мову і ламає всі межі узвичаєного розуміння?

Учасниця багатьох виставок та мистецьких проєктів, Світлана як людина і як художник – неспокійна, у вічних творчих пошуках.

Важко сказати, як мисткиня  проявлятиме себе надалі, адже охоче сприймає нові ідеї мистецьких проєктів, захоплюється і дерзає.


Творчість Ігоря Мельничука: віртуальна виставка

Малярство Ігоря Мельничука можемо порівняти з творами геніального нідерландського художника-постімпрісіоніста Ван Гога чи набутками Анрі Матісса, Андре Дерена, Альфреда Морера, Робера Пінчока та інших, в той період, коли вони захоплювались фовізмом.

Всім відомо, що малярство Ван Гога – це напружений нерв трагічного світосприйняття тогочасного буття. А у фовістів відчувається деяка декларативність молодечого виклику затхлості академічного мистецтва.


Творчість Марини Морозової: віртуальна виставка

Маляр Марина Морозова мешкає у давньому місті Родень (наразі Канів). Її захопленням є вивчення питання козацтва та ремесла. Іноді займається організацією виставок місцевих художників.

Пропонуємо творчий доробок Марини Морозової.


Творчість Богдана Задорожнього: віртуальна виставка

Бути сином художника, який став легендою ще при житті – непросто. Але Богдан Задорожній все-таки подолав цей бар’єр. Попри те, що його творчість сягає корінням мистецьких пошуків батька Івана-Валентина Задорожнього –  Богдан має індивідуальне мистецьке обличчя, ні на кого не схоже, а також свою мистецьку мову і голос.

Натюрморти, пейзажі Богдана Задожнього, як правило, виконуються мінімальними засобами і подекуди тяжіють до абстракції, проте ніколи не переходять межі конкретності. А чисті, яскраві кольори були притаманні малярству Богдана ще зі студентських часів.

Щоправда, викладачі скаржилися його батькові на те, що Богдан вперто не бажає змішувати кольори, виконуючи навчальні завдання. Проте Іван-Валентин вирішив конфлікт на користь сина.


Творчість Івана-Валентина Задорожнього: віртуальна виставка

Іван-Валентин Задорожній – знаковий художник для України. Його біографія потребує талановитого пера письменника. Раннє сирітство. Мачуха – немовби зі страшної казки. Безхатченко у Києві в часи голодомору і водночас учень художньої школи. Розвідник під час війни. В’язень ГУЛАГу. Студент. Успішний соцреаліст. А потому – бунт, пошуки національних засобів образотворчого мистецтва і, як результат, відсторонення від участі у виставках і тому подібне... Це навіть не конспект його біографії, а лиш натяки…

Пропонуємо не просто ілюстрації до народної казки "Кирило Кожум'яка", а справжню казку, створену візуальними засобами. І створив її видатний український художник Іван-Валентин Задорожній.


Творчість Юлії Єгорової-Рогової: віртуальна виставка

Юлія Єгорова — із толерантного до мистецьких пошуків Ужгорода. У цьому прикордонному місті часто-густо перетинаються як різноманітні інноваційні напрями мистецьких новацій, так і впливи різних національних традицій.

Молода жінка, молода дружина, молода мама, молода мисткиня... Юлія сповнена енергією постійного неспокою. Чим би вона не займалася — малярством чи керамікою — це завжди пошук. А спокій їй поки що і не сниться.
Отже, пропонуємо малярські твори Юлії, які містять ознаки останнього напряму в живописі — полювантизму.


Творчість Володимира Немири: віртуальна виставка

Львів – місто гонорове. І завоювати місце під сонцем у цьому місті не просто. Проте східняку Володимиру Немирі вдалося. Він зумів не тільки стати Майстром, але й полонити серце львів’янки Катерини. Врешті Майстер здобув свою "Маргариту" – не лише люблячу жінку, але й самовіддану соратницю у своїх мистецьких пошуках. Козацька впертість таки здолала львівський гонор.


Творчість Анатолія Буртового: віртуальна виставка

Анатолій Буртовий — маляр, який давно не потребує презентації власного «Я». Адже він не цурається виставляти свої праці й в елітних галерея, і в провінційних, які не мають особливих претензій. Так само цей маляр не цурається застосовувати різноманітні техніки: олія, акварель, лінорити, пастель... Велике розмаїття і в тематиці — від сакрального малярства до пейзажів та побутових сцен.

Попри те, що Анатолію Буртовому притаманний індивідуальний стиль, глядач його візій щоразу впізнає щось глибинно знайоме, рідне, близьке йому по духу.

Тож, вочевидь, порадуємо прихильників Анатолія Буртового.


Творчість Миколи Бригинця: віртуальна виставка

Микола Бригинець – київський художник, ліричний пейзажист, чиї картини важливо не так осмислювати, як відчувати.

Якщо вам кортить дізнатись, що за людина цей Микола – дивіться на його візії. Бо, як не дивно, пейзажі Бригинця, по суті, є автопортретом його внутрішнього "Я".

Майстернею для маляра слугує балкон його квартири, що аж ніяк не заважає творчій реалізації особистості. Багатьом декламаторам власної творчої потенції щось завжди заважає танцювати, а от Миколі – нічого не заважає мріяти та творити.


Люди в метрополітені

Даріуш Мільцарек – молодий польський художник, який пропонує візуальну серію про людей в метрополітені.

Здавалося б, ну що тут такого? Але якщо уважно вдивимося в його картини, то зауважимо, що люди в метро – це певний сюрреалістичний пластичний і психологічний світ.


Творчість Володимира Кабаченка: віртуальна виставка

Творчість Володимира Кабаченка тісно пов’язана із полуденною Україною. Одесит, маляр, поет, чиї вірші просякнуті гумором та іронією, людина неординарна — як і його творчість. Малярство Володимира Кабаченка фактурне, конкретне і разом з тим має підтекст, який, втім, і не потрібно розшифровувати, бо він принципово відвертий та щирий. Та ще в його картинах той колорит, який так притаманний полуденній Одесі.


Оригінальне малярство Любові Міненко: віртуальна галерея

Любов Міненко покинула київські модні тусовки й переїхала до Канева у хату-розвалюху. І Канів став для неї тим, чим був Арль для Ван Гога. Саме до цієї хати приїжджали і Євген Сверстюк, і Іван Марчук, і багато інших знаних в Україні особистостей, щоб не стільки побачити, скільки відчути, як народжується мистецтво — оригінальне малярство Любові Міненко.

Її твори знають в Ірані, Австрії, Франції тощо. Та чи добре Любов Міненко знають в Україні?


Малярство Цезаря Ганушкевича: віртуальна галерея

Малярство Цезарія Ганушкевича завжди декоративне, які б картини він не писав – абстрактні, пейзажі чи натюрморти. Утім його абстракції також не зовсім абстрактні, бо в них завжди є натяк на певну реальність. Так само реалістичні роботи не зовсім реалістичні, оскільки тяжіють до абстрактного узагальнення. У цих картинах марно шукати ілюзію глибини, притаманну реалістичному мистецтву. Проте вони мають свою смислову концепцію, яка надає можливість глядачу включити власну уяву і створити свій власний зміст. Підкреслена площинність картин наближає творчість Ганушкевича до тих принципів, які довгий час (до секулярізації) панували в іконописі, а нам надають можливість при спогляданні цього малярства стати співтворцями смислів.

Подорож із Тоніно Гуерра

До дня народження великого митця у березні 2016 року відділ мистецтв бібліотеки презентував велику художню експозицію «Подорож з Тоніно Гуерра», де було представлено авторські проекти Т. Гуерра, фотографії Ю. Роста, сценографія В. Карашевського до вистави за віршами Т. Гуерра, кераміка Карли Лега за ескізами Т. Гуерра і дві посвяти Т. Гуерра – Аліни Гріненко «Містерія танцю» і Максима Ляшева «Сонцестояння». На відкритті виставки гості бібліотеки переглянули виставу Юрія Любимова «Мед», створену за поемою Тоніно Гуерра. Про цю виставу розповів завідувач відділу, театрознавець Леонід Криворучко. Своїми роздумами про творчість Т. Гуерра поділилися художники Максим Ляшев та Аліна Гриненко, член-кореспондент НАН України, професор В. П. Шелест.


Виставка сценографічних робіт «Перехрестя»

29 жовтня 2015 р. у відділі мистецтв бібліотеки відбулося відкриття виставки сценографічних робіт "Перехрестя". На виставці представлені роботи студентів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Д. Немировського та М. Біндіч.
Виставка триватиме до 20 листопада 2014 року.


Виставка живопису Івана Поліщука

8 вересня 2015 р. у відділі мистецтв відкрилася виставка живопису талановитого українського художника Івана Поліщука. Він закінчив Державну художню середню школу імені Т.Г. Шевченка. В 2006 році зайняв перше місце у виставці-конкурсі  «Таланти КПІ». Учасник сезонних студентських виставок. Він пише полотна, на які приємно дивитися, насолоджуватись і черпати позитивну енергію.


Виставка живопису Максима Ляшева «Кіммерійське літо»

29 березня 2015 р. у відділі мистецтв бібліотеки відкрито виставку живопису Максима Ляшева «Кіммерійське літо», що експонуватиметься впродовж квітня. Максим Ляшев – український художник, режисер. Займається живописом, графікою, відеоартом, працює в документальному кіно. З 1998 року бере участь у багатьох виставках та арт-проектах, серед яких: