Книжкова колекція Ростислава Пилипчука

Місцезнаходження: відділ літератури з питань мистецтв (вул. Велика Житомирська, 4)

Ростислав Ярославович Пилипчук (1936 – 2014) – ректор Національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого (з 1983 по 2003 рік) високо оцінював роботу нашої бібліотеки та її книжкові фонди й заповідав саме нам своє надзвичайно цінне книжкове зібрання. Після його смерті, 2014 року, дружина вченого, професор Є. Гулякіна передала книжки до наших фондів. Це понад  дві тисячі вісімсот одиниць зберігання: українська драматургія початку ХХ століття, світова драматургія в українських перекладах, праці М. Возняка, П. Руліна, Є. Марковського, випуски "Драми української" В. Рязанова, що вийшли у Києві 1926-го року, книжки з історії українського старовинного театру, театральні видання Західної України початку ХХ століття і 1920 – 1930-х років, рідкісні малотиражні наукові збірники з мистецтвознавства, етнографії і культурології, автореферати дисертацій.

Для ознайомлення з колекцією Ростислава Пилипчука слід звернутися до електронного каталогу бібліотеки та ввести у пошукове поле словосполучення "Бібліотека Ростислава Пилипчука".


Книжкова колекція Віктора Китастого

Місцезнаходження: читальна зала бібліотеки (вул. Тургенєвська, 83-85)

Колекцію складають 894 примірники книг, з них 570 – англійською мовою. Її основу складає музична література – книги з теорії та історії української музики, записи народних пісень, колядок, коломийок, збірники нот хорових музичних творів і творів для виконання на бандурі. До колекції входять твори української та зарубіжної класичної літератури українською та англійською мовами, словники, мистецькі альбоми, а також книги з політичної, економічної, соціальної, військової історії, історії міжнародних відносин, релігії, науки, культури.

Для ознайомлення з колекцією Віктора Китастого слід звернутися до електронного каталогу бібліотеки та ввести у пошукове поле словосполучення "Бібліотека Віктора Китастого".


Книжкова колекція професора Дмитра Степовика

Місцезнаходження: відділ літератури з питань мистецтв (вул. Велика Житомирська, 4)

Колекцію складають 112 примірників книг 1967-2013 років видання. Це праці з історії, культури та мистецтва, фольклору та етнографії, іконології та іконографії. У складі колекції книги, що висвітлюють україно-болгарські культурні зв’язки. Близько чотирьох десятків книг колекції належать перу  Дмитра Степовика. З них 3 книги – переклади книг Д. Степовика іноземними мовами.

Для ознайомлення з колекцією Дмитра Степовика слід звернутися до електронного каталогу бібліотеки та ввести у пошукове поле словосполучення "Бібліотека професора Дмитра Степовика".


Книжкові колекції Ростислава Івицького та Юрія Бобошка

Місцезнаходження: відділ літератури з питань мистецтв (вул. Велика Житомирська, 4)

Особисті книжкові колекції діячів мистецтв у фондах бібліотек завжди є свідченням рівня самої бібліотеки і окрасою цих фондів. Особливо, коли мова іде про фонди мистецької книгозбірні. Ці книжкові колекції стали невід’ємною частиною наших фондів, але при цьому зберегли свою автономність. Завдяки цим колекціям до фондів відділу літератури з питань мистецтв потрапили раритетні видання, що відсутні навіть у великих наукових бібліотеках.