НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Іван Франко в українському мистецтві

13-07-2016 У відділі мистецтв  бібліотеки  до 160-річчя від дня народження і 100-річчя від дня смерті великого українського поета, письменника, драматурга  і мистецтвознавця Івана Яковича Франка відкрито велику книжково-ілюстративну виставку «Іван Франко в українському мистецтві».

Творчість І. Франка завжди привертала увагу видатних художників, композиторів, режисерів і акторів. Виставка знайомить з майстрами книжкової ілюстрації П. Ковжуном, В. Касіяном, Г. Якутовичем, В. Литвиненком, І. Крислачем, В. Лопатою і портретами І. Франка роботи І. Труша, В. Чебаника, А. Чебикіна та інших художників.

Окремо представлено матеріали, що висвітлюють тему «Іван Франко на драматичній, оперній сцені і в кіномистецтві». Це розповідь про постановників і виконавців «Украденого щастя» на сцені Театру ім. І. Франка: Г. Юру, А. Бучму, Н. Ужвій, С. Данченка, Б. Ступку, про сценічні версії опери «Золотий обруч» Б. Лятошинського, опери «Мойсей» М. Скорика, опери «Украдене щастя» Ю. Мейтуса, про кіноекранізації «Захара Беркута» і оповідань письменника.

Виставка триватиме до 31 серпня.