НОВИНИ ТА ПОДІЇ

З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

  Ми атомні заложники прогресу.
                                                                     Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем од стресу і до стресу,
                                                                Абетку смерті маємо –  АЕС.
Л. Костенко

22-04-2016 Цими днями в закладах культури міста проходять заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи: уроки пам’яті,  зустрічі  з  учасниками  ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, письменниками. У  відділі  краєзнавчої літератури та бібліографії відбувся тематичний вечір «Чорне крило Чорнобиля» для користувачів відділу - студентів  Київського професійно-педагогічного коледжу  ім. А. Макаренка.

До відділу  з  презентацією нового видання  завітав журналіст, письменник Дмитро Бєляєв. Відкриваючи захід,  зав.відділу Грищенко Надія розповіла  гостям   про найдраматичнішу   за своїми наслідками катастрофу  в сучасній історії, що і сьогодні  впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії, які, ризикуючи своїм життям та здоров'ям,  захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Автор науково-фантастичних романів «Великий вибух» і «Стрижень» Дмитро Бєляєв   презентував свої нові художні  твори,  в яких  йдеться  про його власну версію  справжньої причини вибуху на  Чорнобильській АЕС.

Цей день    приніс свiту багато трагедій і буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, тому з таким хвилюванням і непідробною цікавістю переглянули учасники вечора   відеоролики:

- «Чорнобиль – події 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС»;

- «Чорнобиль - 25 років»;

- «Екскурсія до Чорнобиля сьогодні (Шкільний проект)».

У відділі представлена книжково-ілюстративна виставка-пам’ять  «Чорне крило Чорнобиля» та  постійно діюча упродовж 2015-2016 рр. виставка «Третє тисячоліття після Чорнобиля», на яких розгорнуто експозицію книг та  газетних публікацій  про  наслідки Чорнобильської катастрофи, що  мають дійсно  планетарний масштаб, та про мужність тих, хто першими зіткнулися з її страхітливими наслідками.