НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Письменницький світ Ірини Власенко

31-07-2020 Прямий етер з письменниками дає змогу читачам і шанувальникам побачити й почути творчу особистість, поставити питання, подискутувати. Один із таких етерів – зустріч із українською письменницею Іриною Власенко.

Ірина Власенко – українська письменниця, дипломантка Міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2017, 2019), лауреатка Державної премії ім. М.В. Гоголя (2019). Живе та працює в місті Києві.

У 2009 році сучасний міський роман «Синдром зародка», який порушує гострі соціально-психологічні проблеми сучасності, зокрема абортів і покинутих дітей, потрапив у фінал конкурсу «Євроформат-2009».

У 2017 році рукопис роману «Чужі скарби» отримав Спеціальну відзнаку за розкриття суспільної проблеми від Київського університету імені Б. Грінченка на «Коронації слова».

У 2019 диплом «Коронації слова» отримав рукопис роману Ірини Власенко «Всередині яблука».

У 2020 році у видавництві «Кондор» вийшов роман «Квітка з Манхеттена», присвячений американський співачці з українським корінням Квітці Цісик.

Ірина Власенко отримала відзнаку «Вибір видавця» від конкурсу «Коронація слова» за рукопис «Спіраль мовчання» у 2020 році.

Реалістичні твори письменниці присвячені соціально-психологічним проблемам сучасності, які тісно пов’язані зі складною і суперечливою історією України.

Ірина Власенко поділилася з глядачами своїми роздумами щодо тенденцій в сучасній українській літературі. На її думку, література зараз розвиється у трьох напрямках: історична тематика, воєнна тематика та проблематика зв’язку поколінь. Саме в останньому жанрі здебільшого й працює письменниця. За її словами, українській літературі бракує неупередженої критики, незамовних рецензій, тож вона закликала усіх глядачів читати українську книгу й писати відгуки.