НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року". Категорія "Красне письменство"

19-03-2020 Всеукраїнський рейтинг "Книжка року" – єдиний в Україні книжковий проєкт, у якому здійснюється оцінювання книжок на базі видавничого асортименту, тоді як інші конкурси відзначають видання на основі поданих заявок. Від заснування 1999 року рейтинг ставить собі на меті сприяти структуризації книжкового ринку.

Найкращих авторів 2019 року було обрано у номінаціях: "Хрестоматія", "Красне письменство", "Софія", "Минувщина", "Обрії", "Візитівка", "Дитяче свято", "Нон-фікшн", "Видавничий імідж року" та Гран-прі. 

21 лютого 2020 року у Колонній залі Київської мерії відбулась церемонія нагородження переможців ХХІ Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2019". Сьогодні ми починаємо знайомити вас з переможцями  рейтингу "Книжка року" категорії "Красне письменство". І хоча не всі книжки ще є на полицях наших бібліотек, ми зробимо все можливе, щоб кожна номінована книга знайшла свого читача. 

З анотаціями на книги, що є у наших фондах, можна ознайомитися нижче.

Отже, у категорії «Красне письменство» нагороди отримали:

 – у номінації «Жанрова література»: Василь Шкляр     «Характерник», Юрій Винничук «Арканум», «Нічний репортер».          

Шкляр, В. Характерник : роман / Василь Шкляр. – Харків :  Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 300 с. : портр.

У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?

Винничук, Ю. П.   Нічний репортер : [роман] / Юрій Винничук. – Харків : Фоліо, 2019. – 236 с.

Події повісті  «Нічний репортер» відбуваються у Львові в 1938 році.  Журналіст Марко Крилович, якого прозвали «нічним репортером» за його нічні репортажі з життя міського дна, береться розслідувати вбивство кандидата в президенти міста. При цьому він потрапляє в різноманітні як любовні, так і кримінальні пригоди, інколи ризикуючи життям.

Маркові неофіційно допомагає комісар поліції Роман Обух, якого начальство відсторонило від розслідування вбивства. А тим часом у справу втручаються німецькі й совєтські шпигуни, розслідуванням зацікавлюється також польська контррозвідка. Окремий інтерес виявляють і кримінальні кола.

Перед нами постає мальовничий і яскраво описаний злочинний світ тогочасного Львова, шинки-мордовні, батяри, заклади для повій. Читачеві доведеться разом з героями розплутувати загадку за загадкою на тлі тривожного настрою львів’ян, які живуть у передчутті війни.

 – у номінації «Сучасна зарубіжна проза / есеїстика / драматургія»: Міленко Єргович «Жертвам сниться велика воєнна перемога».

Єргович, М. Жертвам сниться велика воєнна перемога :  журналістські хроніки (1993-1995) / Мілєнко Єргович ; пер. з хорват. Ірини Маркової. – Київ : КОМОРА, 2019. –  432 c. : портр.

До книги «Жертвам сниться велика воєнна перемога» увійшли написані впродовж 1993-1995 років есе, нариси та воєнні Категорія "Обрії"замальовки про війну у Боснії і Герцеговині або про події, які безпосередньо чи опосередковано стосувались цієї війни.

Змальовані автором картини, на перший погляд, видаються ірреальними, страхітливими, болючими, демонструючи усе, як є, без прикрас чи виправдань. Проте книга водночас сповнена надією. Надією на те, що рано чи пізно війна закінчиться, вигнанці повернуться додому, а жертви зможуть віднайти спокій.

А також:

  • у номінації «Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія»: Марія Матіос,  роман   «Букова земля»;
  • у номінації «Поезія»: Тарас Федюк «Цеглина».

По завершенні карантину запрошуємо всіх до бібліотеки для ознайомлення з книжками-переможницями.

Категорія "Дитяче свято"

Категорія "Нон-фікшн"

Категорія "Обрії"

Категорія "Минувщина"

Категорія "Софія"

Категорія "Визитiвка"

Категорія "Хрестоматія"

Лауреати Гран-прі конкурсу та відзнаки "Видавничий імідж року"