НОВИНИ ТА ПОДІЇ

"Бібліотерапія: твоя книга щастя"

10-09-2019 Як часто ви відчуваєте, що вас намагаються змусити щось робити проти вашої волі, використовуючи при цьому "заборонені прийоми"? А бувало ж і ви раптово усвідомлювали, що несвідомо намагаєтеся повпливати на іншу людину, маючи на меті досягнути власних цілей? Подібні ситуації у спілкуванні називаються маніпуляціями, і кожна людина протягом життя має з ними справу.

Сьогодні на черговому тренінгу в рамках проєкту "Бібліотерапія: твоя книга щастя", організованому спільно з психологами з проєкту "Пізнання", ми намагалися з’ясувати, чим, власне, є маніпуляції, якими вони бувають та як зробити себе менш вразливим до них. Окрім того, наша чарівна лекторка Оксана Верховод звернулася до так званого трикутника Карпмана, що є найпоширенішою моделлю спілкування між людьми і який висвітлює роль жертви-маніпулятора. Згідно з ним, усі учасники взаємин розподіляються за трьома ролями: "жертва", "контролер" та "рятівник". Цікаво, що "жертва", як правило, вміло використовує тактику маніпуляції.

Наприкінці тренінгу учасники розіграли сценку з побуту, яка демонструвала, як ми щоденно дозволяємо собою маніпулювати або й робимо це самі. Зрештою учасники психологічного тренінгу переконалися: щоби протистояти небажаним впливам, необхідно бути озброєним інформацією про маніпуляції.